Havelsan Açık İnovasyon Yarışması: Ciddi Oyun

Havelsan Açık İnovasyon Yarışması: Ciddi Oyun

Bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Ciddi Oyu isimli HAVELSAN Açık İnovasyon Yarışması dünyanın her yerinden, herkesin katılabileceği bir açık inovasyon yarışması olacak.  HAVELSAN, bu yarışmayla oyun motoru teknolojisinin, simülasyon ortamlarında kullanılabileceği yaratıcı çözümler aramaktadır. 

Oyun motorlarının simülasyon ortamında kullanımı söz konusu olduğunda, karşılaşılan en önemli sorunlardan biri, simülasyon senaryosunun belirli genişlikten büyük olduğu durumlarda oyun motorunun ve fiziksel modellerin davranışlarında karşılaşılan kısıtlardır. Bu açık inovasyon yarışmasının amacı, oyun motoru kısıtlarının veya problemlerinin ortadan kaldırıldığı çözümlerin ortaya çıkarılmasıdır.  

Katılım Koşulları

 1. “Ciddi Oyun” yarışması, 18 Ocak 2017’de başlayacak, 3 (üç) ay sürecek ve başvurular 14 Nisan 2017’de sona erecektir.
 2. Yarışmaya bireysel ve grup olarak katılabilirsiniz.
 3. Başvurular HAVELSAN Inovasyon Yönetim Portalı üzerinden yapılacaktır.
 4. Planlanan çözüm ile ilgili 20 sayfayı geçmeyen sunum dosyası başvuru ile birlikte yüklenmelidir.
 5. Online başvurusunu tamamlayan katılımcılar ile 20 Şubat 2017 ve 20 Mart 2017 tarihlerinde HAVELSAN A.Ş. Merkez tesislerinde çözümleriniz üzerinden mentörlük görüşmesi yapılacaktır. Katılımcıların, geliştirdikleri çözümü belirtilen tarihlerde yanlarında getirmeleri gerekmektedir.
 6. Geliştirilen çözümün, 14 Nisan 2017 tarihine kadar HAVELSAN’ın güvenli FTP sunucusuna yüklenmesi gerekmektedir. SFTP kullanıcı adı ve şifre bilgileri, katılımcılara SMS ile gönderilecektir.
 7. Jüri ve Havelsan Teknoloji Yönetim Kurulu değerlendirmesinden geçmiş katılımcılar arasından birinci, ikinci ve üçüncü çözümler belirlenecektir.
 8. Finalistlere ödülleri 27 Nisan 2017’ de HAVELSAN A.Ş. Merkez tesislerinde yapılacak olan ödül töreni ile sunulacaktır.
 9. HAVELSAN personeli, jüri üyeleri ve bu kişilerin birinci derece yakınları yarışmaya katılamazlar.

Ödüller

 1. Birincilik Ödülü: 25.000 TL
 2. İkincilik ödülü: 15.000 TL
 3. Üçüncülük ödülü: 10.000 TL

Ayrıca, yarışmaya katılanlara Havelsan’da aday mühendislik ve staj imkanlarıda sunulacaktır. Umarız bu yarışmayla istediğiniz başarıya ulaşırsınız. TeknolojiProjeleri olarak kolaylıklar dileriz.

Yarışma hakkında detaylı bilgi ve başvurmak ⇒ Havelsan Başvuru Sayfası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Havelsan Açık İnovasyon Yarışması: Ciddi Oyun

0