Shell Eco-Marathon Türkiye Yarışması 7 Ekim’de İstanbul’da!

Shell Eco-Marathon Türkiye Yarışması 7 Ekim’de İstanbul’da!

Shell Eco-marathon yarışmaları çeşitli ülkelerde tüm dünyadan gelen gençlerin enerji tasarruflu ve yenilikçi araçlarıyla en az enerjiyle en uzun süre mesafe kat etmeyi hedefledigi yarışmalardır. Shell Türkiye ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) iş birliğiyle düzenlenen “Shell Eco-marathon Türkiye” yarışması, 7 Ekim’de İstanbul’da başlayacak.

shell-eco-marathon-yarismasi

Shell’den yapılan açıklamaya göre, şirketin 31 yıldır tüm dünyadan gençleri, enerji tasarruflu yenilikçi araçlar tasarlayıp üretmeleri için teşvik etmek amacıyla küresel ölçekte düzenlediği yarışma, bu yıl ikinci kez “Shell Eco-marathon Türkiye” adıyla 7-9 Ekim tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Yarışmaya, Türkiye’nin dört bir tarafından 16-25 yaş arasında gençler, kendi tasarladıkları en az enerjiyle en uzun mesafeyi kat etmeyi hedefleyen araçlarla katılacak. Shell Eco-marathon Türkiye’de de takımlar “Prototip” ve “Şehir Konsepti” adlı iki kategoride yarışacak.

shell-eco-turkiye

İstanbul’daki TİM Kampüsü’nde düzenlenecek yarışmaya, Türkiye’nin farklı okullarından 14 takım ve 200 öğrenci katılacak. Yarışmada başarı elde eden takımlar, Haziran 2017’de Londra’da düzenlenecek Shell Eco-marathon Avrupa’ya katılım hakkı elde edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shell Eco-Marathon Türkiye Yarışması 7 Ekim’de İstanbul’da!

0