TÜBİTAK Efficiency Challenge Electric Vehicle Yarışması 2017

TÜBİTAK Efficiency Challenge Electric Vehicle Yarışması 2017

TÜBİTAK’ın 2005 yılından bu yana gerçekleştirdiği alternatif enerjili araç yarışları etkinliği “TÜBİTAK Efficiency Challenge Electric Vehicle” 21-27 Ağustos 2017 tarihlerinde düzenlenecek. Yarışlar, öğrencileri şehir konseptinde en verimli batarya elektrikli ve hidrojen enerjili araç üretme konusunda teşvik ediyor, onlara mühendislik yeteneklerini gösterebilecekleri bir ortam sunuyor.

Türkiye’den ve yurtdışından tüm katılımcı takımlara finansal destek verilecek olan yarışlarda her kategorinin birincisine 25.000 TL’lik performans ödülü verilecek. Bu yıl tüm yarışmacıların araçlarının motor, motor sürücüsü ve batarya yönetim sistemi gibi önemli parçalarını kendilerinin tasarlayıp üretmesi şartı getirildi ve bunu en iyi teknik rapor sunumuyla gerçekleştiren on takıma 15.000 TL’ye kadar “Yerli Ürün Teşvik Ödülü” verilecek. 

tubitak-efficiency-challenge-electric-vehicle

Bunun dışında takımlar en iyi tasarım, kurul özel ödülü ve tanıtım, yaygınlaştırma ödülü için yarışacak. Yarışlara başvurular 10 Ocak 2017 tarihine kadar devam edecek. Başvuru koşulları ve teknik kurallar için challenge.tubitak.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TÜBİTAK Efficiency Challenge Electric Vehicle Yarışması 2017

0