Bayburtlu İki Kardeşten Yayık Sıkma Makinesi

Bayburtlu İki Kardeşten Yayık Sıkma Makinesi

Bayburtlu 2 genç kardeş, bayram gezmesi amacıyla Antalya’daki amcalarını ziyaret etti. Orada süt ürünleriyle geçimini sağlayan amcalarının yayık sıkarken çok fazla yorulduğunu görmüş. Daha sonra bu gençler elektrikle çalışan yayık sıkma makinesini yaparak, amcalarına hediye etmiş.

Yaptıkları makineyi sosyal medya hesaplarından paylaşınca, bir anda talepler gelmeye başlamış. Kendi imkanlarıyla köylerinde kurdukları atölyelerinde makineleri biraz daha geliştirerek işi ticarete dökmüşler. Amcaları için yayık sıkma makinesi yapan Ertuğrul Demirhan, “Aklımıza hediye olarak amcamıza böyle bir makine yapma fikri geldi.  Yaklaşık bir yıl kullandı.

Makineyi sosyal medyadan paylaşınca ve rağbet görünce imalatını yapmayı düşündük. Antalya’daki kurulu düzenimizi neredeyse bırakıp bu makineyi üretmek için Bayburt’a geldik. Şu anda çevre iller ve köylerden talepler var. Bu bölgede talebin çok olduğunu görünce reklamlarımızı da yapmaya başladık. Şu an seri üretime geçtik. Allah nasip ederse şirket kurup bunun satışına başlayacağız” dedi.

Makine için patent başvurusu yaptıklarını da sözlerine ekleyen Demirhan, işleri büyütmeleri halinde makinenin daha büyük ve krom modellerini yapmak istediklerini belirterek, “Memleketimizin ekonomisini canlandırmak için ufak da olsa bir adımdır bu. İnşallah daha büyük bir şirket kurup insanlara da istihdam sağlamak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bayburtlu İki Kardeşten Yayık Sıkma Makinesi

0