Gaziantepli Girişimciden Kıymayı Şişe Geçiren Kıyma Saplama Makinesi

5 Kilo Eti 20 Saniyede Zırh Kıyması Yaparak Şişe Geçiren Makine

Gaziantep’te 29 yıldır gıda sektöründe makine imalatçısı olarak çalışan Faruk Şahveli, yaptığı makineyle 5 kilo eti 20 saniyede zırh kıyması yapıyor. Ardından 8 saniyede şişe geçirerek hazır hale getiriyor.

3 yıl önce kebap sektörü için kıyma saplama makinesi yapmaya başlayan ve bu amaçla Ar-Ge çalışmaları yapan Faruk Şahveli, kıymayı şişlere geçiren makineyi yaptı. Makine saatte 100 kilo kıymayı nakışlı olarak şişe saplıyor. Kullanan kişi ne kadar şiş kıyma istediğini önceden ayarlayarak yüklüyor ardından kalıplara bırakılan şişlere kıyma saplanmış olarak çıkıyor.

Kıyma saplama makinesinin kısa sürede endüstriyel mutfak ve büyük restoranlarda yerini aldığını belirten Şahveli Makine Genel Müdürü Muhammed Şahveli, kebap ustalarının işini kolaylaştığını ifade ederek şunları söyledi:

“İmal ettiğimiz makine, kıyma saplama makinesidir. Bu makine de ustalarımızın işini kolaylaştırıyor. Ustalarımızın sirkülasyonlu tüketimlerine cevap verebilmesi için ve işletmelerin bu konuda daha rahat iş yapabilmeleri için tasarlanmış olan bir makinemiz. Makinemiz tamamen dünya standartlarında CE yasalarına uygun olarak üretilmiştir. Dokunmatik ekranı, insan güvenliği, kullanılan malzemelerin gıda raporları bunlar tamamen güvenlik çerçevesinde, sağlık çerçevesinde üretilmiş olan makinelerdir. Makinemizde çekilen kıymaları, kalıplarımız vasıtasıyla 8 saniyede istenilen gramajda ve istenilen nakış şeklinde bu şekilde şişe homojen ve hijyenik şekilde saplamasını yapabiliyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gaziantepli Girişimciden Kıymayı Şişe Geçiren Kıyma Saplama Makinesi

0