Yerli Vinç Uzaktan Kumandaları Üreterek İhraç Ediyor

Konya’da üç girişimci arkadaş, bir araya gelerek biriktirdikleri küçük birikimlerle 10 yıl önce vinçler için uzaktan kumanda sistemleri üzerine bir şirket kurdu. Şimdi başta Almanya, Fransa, Danimarka, İngiltere ve Rusya olmak üzere 35 ülkeden sipariş alıyorlar.

Şirketin yönetim kurulu başkanı Bahattin Düzgün, Gazi Üniversitesi Elektrik Öğretmenliği bölümünden mezun olduktan sonra önce askerlik görevini tamamladı. Ardından asgari ücretle çalışmaya başladı. Türkiye’de vinç uzaktan kumanda ihtiyacı Avrupa ve Çin’den ithal edilerek karşılandığını görünce 2 arkadaşıyla beraber 2006 yılında Karatay İlçesinden bu alanda bir şirket kurdular.

Kendisi eşinin bileziklerini bozdurarak, diğer arkadaşları biriktirdiklerini toplayarak açtıkları şirkette, ilk etapta sadece 5 adet kumanda ürettiler. Ardından TÜBİTAK’ın proje desteği ile beraber Türkiye’de ilk olacak 80 kanallı ve 120 saat çalışma süresine sahip vinç uzaktan kumandalarını ürettiler. Sistemin tüm elektronik, yazılım ve mekanik parçalarını kendi bünyesinde üreten firma, Türkiye’nin sektörde rekabetçi gücünü artırmayı ve katma değeri yüksek endüstriyel ürünler geliştirmeyi hedefliyor.

2 thoughts on “Yerli Vinç Uzaktan Kumandaları Üreterek İhraç Ediyor

 • Avatar
  13 Mart 2017 tarihinde, saat 13:34
  Permalink

  Bu bilgi için teşekkürler firma bilgilerini de yayınlar mısınız? İhtiyacı olan firma ve kişiler faydalansın.

  Yanıtla
  • TeknolojiProjeleri.com
   13 Mart 2017 tarihinde, saat 18:12
   Permalink

   Merhaba Recep Bey,
   Yazımızda düzenleyerek, yazacağız.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yerli Vinç Uzaktan Kumandaları Üreterek İhraç Ediyor

2