Bu Gördüğünüz İsveç Evleri Elektrik Üretiyor!

Kapak fotoğrafında da gördüğünüz gibi İsveç’te bulunmaya başlanan ve ileride sıkça bulunacak bu şirin evler, güneş enerjisinden elektrik üretebiliyor. İsveç hükümeti ayrıca daha da teşvik etmek için 255 kW ve üzeri yenilenebilir enerji kaynakları için vergileri resmen kaldıracağını veya çok cüzi miktarda alacağını belirtti. Mühendis ve mimarların ev görüntüsünü bozmadan yaptıkları enerji üreten evler gelişmeye başladı.

Binaların çatılarına entegre edilen büyük fotovoltaik pillerle apartmanlar enerjilerini sağlayabiliyor. Ayrıca oteller, odaları soğutmak için kullanılan enerjiyi de güneş enerjisinden sağlamayı planlıyor. Böyle olunca da fazlaca enerji üretilmiş oluyor. Bu üretilen enerjiyi de satabilecekler. Geliştirilen yeni binalarında, altı katlı ve İsveç estetiğini koruyarak yapılacağı belirtildi. Örnek olarak yapılan binanın resmini alt tarafta görebilirsiniz. 

Okuyabilirsiniz ⇒ İsveçli Bilim İnsanları Güneş Enerjisini Sıvılaştırdı

Tek farkları ise pencerelerinin çevrelerinde bir sistemle güneşten elektrik sağlanacak. Böylelikle normal bir ev görünümünde olan bu binalar aynı zamanda elektrik üretebilecek. Bu gelecekte yenilenebilir enerji ile özellikle ev gibi yerlerin elektriğini rahatlıkla üretebileceğimizi gösteriyor. Umarız bizlerde bu yapılan çalışmalarda yer alarak gerekli atılımları yaparız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Gördüğünüz İsveç Evleri Elektrik Üretiyor!

0