NASA, Kullandığı Yazılımları Erişime Açtı

Özellikle yazılımla uğraşan takipçilerimiz için çok güzel bir çalışma olduğunu söyleyebiliriz. Elinizde PDF şeklinde bulunmasını tavsiye ediyoruz. Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA) NASA, bölüm bölüm ayırarak havacılıktan proje yönetimine, veri analizinden otonom sistemlere kadar çok sayıda alanda kullandığı yazılımlarının kataloğunu tamamen ücretsiz erişime açtı.

Yazılımlar arasında NASA’nın kurumsal süreçlerini yönetmek için kullandığı programların yanı sıra evreni ve işleyişini daha iyi anlamak amacıyla faydalandığı araçlar da yer alıyor. NASA, bu yazılımları paylaşmasının sebebini “havacılık ve uzay teknolojileri alanında sahip olduğu deneyimi ve birikimi girişimciler, işletmeler ve eğitim kurumlarının hizmetine sunarak inovasyon ekonomisini desteklemek” olarak açıklamış.

Önerilen Yazı » TensorFlow Nedir? Ne İşe Yarar? Özellikleri Nelerdir?

Yazılımlar kategorilere ayrılarak hazırlanmış. Kategoriler içerisine girdiğinizde de bazı yazılımların Amerika’ya veya Amerika Hükümeti’ne açık olduğu belirtilmiş. Çoğu yazılım ise herkesin kullanımına açık olarak yazmaktadır. Bunları alarak, ilgili kodlarla oynayarak kendi çalışmanızda yararlanabilirsiniz. Kataloğu PDF olarak indirip incelemek için NASA’nın ilgili sayfası =) Buraya Tıklayınız.

3 thoughts on “NASA, Kullandığı Yazılımları Erişime Açtı

  • 23 Nisan 2017 tarihinde, saat 13:49
   Permalink

   Hatta indirdik bile Ahmet Bey. Hepsi açık değil ama çoğu proje açık olarak inceledik. Orada bulunan kategorilere göre, araştırıp indirebiliyorsunuz.

   Yanıtla
 • 9 Mayıs 2017 tarihinde, saat 17:18
  Permalink

  Bu harika oldu. Bir sürü insanla konuşuyorum, internet üzerinde bir site kurarak girişimciler kervanına katılmak istiyorum ama hangi konuları ele almalıyım halen daha tam olarak öğrenmiş değilim. Milletten tavsiye istiyorum, kimse şunu öğren faydalı olur demiyor 🙁 ..yazılım ve yapay zeka konuları.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

NASA, Kullandığı Yazılımları Erişime Açtı

3