Amerika Lazer Silahını Savaş Uçaklarına Koyacak

 

Son zamanlarda yaşanan savaş söylemleri Dünya’yı geriyor. Son olarak Trump’ın Rusya için bekle bizi yeni silahlarımızla geleceğiz sözleri insanları korkuttu. Askeri alanda para harcayan ve satış yapan ülkelerin başını çeken Amerika önümüzdeki zamanlarda lazer silahını kullanmaya başlayacağını duyurdu.

Askeri amaçlarla kullanılacak bu lazer teknolojisinin, hali hazırda bazı askeri uçaklara konarak denendiği ortaya çıktı. Diğer silah sistemlerine göre daha az maliyetli olması amacıyla Ar-Ge çalışmalarının yapılarak daha fazla geliştirileceği de eklendi. Savunmadan sonra insanların genel amaçlı kullanabileceği tasarımlarda da lazer sistemlerinin kullanılacağı belirtiliyor.

Bundan 3 yıl önce düşük güçlü ve düşük bütçeli bir lazer silahını savaş uçağına yerleştirip, yerdeki aracın motorunu çalışamaz hale getirerek aracı durdurmuşlardı. Lakin şimdiye kadar lazer teknolojisi çok pahalı olması sebebiyle Amerikalılar, savunma alanında bu teknolojiyi kullanmıyorlardı ama yapılan duyuru ile ABD ordusu ilk aşamada bir C-130 uçağını efektif bir lazer silahı ile donatmayı hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Amerika Lazer Silahını Savaş Uçaklarına Koyacak

0