Bilim Adamları İnsan Genetiğini Değiştiriyor!

Bilim kurgu yazılarında gördüğümüz projelerin gerçek Dünya’da gerçekleştiğini görmeye ve duymaya başladık. İnsanın genetiği ile ilgili birçok yazı yazıldı. Gerek Amerika’da gerekse Çin’de bu alanda birçok çalışma yapılıyor. O çalışmalardan birisi de Amerika’dan geldi. Amerika’da ilk defa bilim adamları insan embriyolarına ait DNA’ların başarılı bir şekilde geliştirdiklerini açıkladı. Bu çalışmanın en büyük etkilemesi genetiği değiştirilmiş insanların doğumuna zemin hazırlaması olarak belirtildi. Oregon Sağlık ve Bilim Üniversitesi’nde Embriyonik Hücre ve Gen Terapi Merkezi’nin Başkanı biyolog Shoukhrat Mitalipov liderliğindeki yapılan çalışmada, yaptıkları başarılı çalışmanın sonuçlarının bilimsel bir dergide de yayınlayacaklarını belirtti.

Yapılan açıklamada, bugüne kadar embriyoların hiçbirinin birkaç günden fazla süreyle gelişmesine izin verilmemesine ve hiçbir zaman rahim içine yerleştirilmemesine rağmen, bu çalışmanın genetiği değiştirilmiş ilk insanın doğumuna giden yolda bir kilometre taşı olduğunu belirtti. İlk kez Çin’de 2015 yılında insan genetiğinin değiştirilmesine yönelik çalışmalar yapılmıştı. Bu kapsamda Akdeniz ülkelerinde yaygın olarak görülen ölümcül kan hastalığı ile ilgili bir geni çıkarıp yerine sağlıklı bir gen koymuştu.

Okuyabilirsiniz: Amerika Yerlileri Nereden Geldi

Dünya genelinde birçok bilim kuruluşu ve din adamları, insan geni üzerinden oynanan oyunların tehlikeli olabileceği yüzünden karşı çıkmaktadır. İnsan geniyle oynayarak hastalıkları yenebileceğiz diyen bilim insanlarına karşı, kitle imha silahı olarak da kullanılabileceğini hatırlatıldı. Çin’de bebeklerin genetiği ile oynama hakkında çıkan haberler, ölümsüzlük deneyleri için kaybolan insanlar! Dünya’da projelerinin hepsinin insanlığın yararına olmadığını da kötü tecrübelerle biliyoruz.

One thought on “Bilim Adamları İnsan Genetiğini Değiştiriyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilim Adamları İnsan Genetiğini Değiştiriyor!

1