İngilizceyi Dert Etmeyin, Robotik Öğrenin!

İngilizce bilmek her zaman artı olarak karşımıza çıkıyor. Lakin gelişen teknoloji ile Çince’den İngilizce’ye hatta İspanyolcaya gerçek zamanlı çeviri yapabilen cihazlar gelişti. Turkcell’in Genel Müdürü Kaan Terzioğlu’da İngilizce yerine programlama özellikle robot yapmayı öğrenmemiz gerektiğini belirtti.

Yakın zamanda, insanları birbirine bağlamaktan nesneleri birbirine bağlayan yapıya geçilecek. Dünyada büyük kırılma bekleniyor. Şuan Amerika’da şoförsüz kamyon taşımacılığı gündeme geliyor. 3-4 yıl sonra yabancı dil tarihe gömülecek. Amerika ya da İngiltere’de doğan bir çocukla dünyanın farklı coğrafyalarında doğan bir çocuk arasında doğal bir rekabet ortamında eşitsizlik var.

Önerilen Yazı » Apple CEO’su: İngilizce’ye Zaman Harcamayın. Programlama Dili Öğrenin!

Turkcell’in Genel Müdürü Kaan Terzioğlu şöyle devam etti; “Çocuklar, dil öğrenmek için yıllarını harcıyor. Yabancı dil için hem para hem de zaman harcanıyor. Yarınlarda Hindistan’da doğan bir çocuk buluşunu kendi dilinde anlattığında karşısındaki Japonsa onu kendi dilinde anlayacak. Bizim ülkemiz gibi birçok ülkede çocuklar dil öğrenmek için haftada 25 saat ders görüyor. Bunun yerine herhangi bir konuda ders alsalar, kendilerini geliştirseler. Örneğin yazılım dilini öğrenseler, kodlama yapsalar. Dünya buna doğru gidiyor. Bu dönemin çocukları robot teknolojilerini öğrenerek büyüyecek. Türkiye geç kalmadı. Bizde bunu yapabileceğimize inanıyorum.” 

2 thoughts on “İngilizceyi Dert Etmeyin, Robotik Öğrenin!

 • 16 Temmuz 2017 tarihinde, saat 12:35
  Permalink

  İngilizce öğrenin! ardından çinde de öğrenin. Elin avrupasında sokaktan birini çevir en az 3 dili var.

  Yanıtla
  • 12 Kasım 2017 tarihinde, saat 23:22
   Permalink

   Eeee sonuç . Nasılsın iyi misin .Alright . okey . Anlaşmayı iletişimi başardık …Sonra aktaracak bi bilgi kazanamadın bu konuda ama çok çaba sarf ettik İngilizce öğrendik. Alright.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İngilizceyi Dert Etmeyin, Robotik Öğrenin!

2