Apple CEO’su: İngilizce’ye Çok Zaman Harcamayın. Programlama Dili Öğrenin!

İngilizce konuşmak veya farklı diller bilmek önemlidir. Lakin her şey demek değildir. Önemli olanın, yaptığın işi layıkıyla yapabilmen olduğunu çoğu CEO belirtiyordu. Onlara şimdi de Apple’ın CEO’su Tim Cook da eklendi. Tim Cook, kodlama dili bilmenin, yabancı bir olarak İngilizceden daha önemli olduğunu buna harcanacak zamanı kodlamaya harcamanın daha önemli olduğunu söyledi.

Burada Dünya’da milyarlarca insanın bildiği İngilizce’yi öğrenmeyin demek anlamına gelmiyor ama İngilizce’ye çok önem verilmesiyle özellikle genç kesimde sanki her şeyin İngilizce’den ibaret olduğu düşünülerek teknik konularda zayıflamalar yaşandığı görülmüş. Google’ın aynı zamanlı çeviri kulaklarını duyurması ve bu alanda çalıştığını söylemesi belki de ileride dil sorunun ortadan kaldıracağını da göstermektedir.

Apple’da çeşitli ülkelerden çeşitli lisanlara sahip insanların çalıştığını hatta çeşitli ülkelerden birbiriyle bir şekilde iletişime geçtiğini açıkladı. Dünya’da yapılan bir araştırmaya göre Amerika’da başta olmak üzere, zengin kişilerin bir şekilde bilgisayar dilleriyle çalışan kişiler olduğu görülmektedir. Buna benzer bir açıklamayı da Turkcell’in CEO’su yapmıştı. İngilizce yerine Robotlama dilini öğrenmenin gelecekte daha çok işe yarayacağını söylemişti.

-----------------------------------

Teknoloji Projeleri'nin Desteğine İhtiyacı Var

Teknoloji Projeleri, %100 okur destekli bir bilim, teknoloji ve teknik bilgi platformudur.

Ülkemizdeki bilimsel çalışma ve teknik bilgi açığını kapatmak için giriştiğimiz bu yolda yazılarımızı özenli bir şekilde hazırlıyor, siz değerli takipçilerimiz ile ücretsiz olarak paylaşıyoruz. Kazanç imkanlarımız kısıtlı olduğu için sizlerden destek istiyoruz. Bize destek olmak isterseniz, destek sayfamıza ulaşmak için BURAYA tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Apple CEO’su: İngilizce’ye Çok Zaman Harcamayın. Programlama Dili Öğrenin!

0