Astral Seyahat Nedir? Nasıl Yapılır?

Astral Seyahat Nedir?

Son yıllarda çeşitli felsefi görüşlerin etkisi ve teknolojik gelişmeler ile denenmeye başlanılan Astral seyahat, basit teknik ifadesiyle bilincin açık bir şekilde beşinci boyuta geçilmesi olarak ifade edilmektedir. Daha net bir tanımlama yapacak olursak ruhun bedeni terk ederken farklı boyutlarda dolaşması ve bu durumun kişi tarafından belirlenebilir olmasıdır. Hali hazırda farklı görüşlere dayanılarak araştırmaların yapıldığı bilinirken astral seyahatın uyku sırasında gerçekleştirildiği sıklıkla ifade edilmektedir. Süreçlere göre beş dakikalık bir Astral seyahat olabileceği gibi iki saate kadar da ruh ve beden ayrımı söz konusu olabilmektedir.

Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

Astral Seyahat; başta okültizm, spiritüalizm ve teozofi olmak üzere çeşitli konu başlıklarında kullanılan bir kavramdır. Yapılmasındaki ilk amaç ruhun özgürleştirilmesidir. Bedene esir olan ruhların belirli bir zaman dilimi için geçerli olan seyahate çıkması hali vardır. Öncelikli olarak neyi ifade ettiğinin tam olarak bilinmesi gerekir. Burada beden herhangi bir değişim yaşamamaktadır. Kişinin ruhu bedenden ayrılarak hayali bir sürece doğru ilerler. Astral seyahatin ayırt edici özelliklerinin başında ise sürecin kişinin bilinci açıkken yapılmasıdır. Yani, kişinin yolculuğa çıkması durumunda olan her şeyi bildiği ifade edilir. Bu durumun çok büyük bir farklılık oluşturması da ilgi çekici hale gelmesini kaçınılmaz yapar.

Önerilen Yazı » İzafiyet Teorisi Nedir? Ne İşe Yarar? Özellikleri Nelerdir?

Astral Seyahat Hazırlık

Astral seyahat yapılabilmesi için kaynakların iyi bir şekilde taranması ve bilgilerin net bir şekilde anlaşılması önem taşır. Bununla birlikte hazırlık süreci de vardır. Mekanın sakin ve sessiz olması şarttır. Uyku öncesi durum astral seyahat için oldukça uygundur. Bununla birlikte kişinin rahatsızlık duyacağı hiçbir unsurun olmaması gerekir. Korku ya da stres hallerinden kurtulmak için düzenli bir nefes alışverişi şarttır. Böylelikle sürece hazırlık yapılırken vücudun çok dolu olmaması da işlemi kolaylaştırır. İmgeler üzerinden hayaller kurarak seyahate başlanır. Bedenin tam olarak gevşetilmesi ve buna bağlı olarak tüm kasma durumlarından kurtulmak önemlidir.

Psikolojik anlamda kişinin ruhuyla birlikte bedenden ayrıldığına inanması, düşünmesi ve buna bağlı hayaller kurmasıyla astral seyahat gerçekleşir. Sallanmaya başladığının hissedilmesi ve vücut titremeleri de bunu ortaya koyacaktır. Astral seyahat sürecinde nereye gideceğiniz kararını ise kişi verir. İstediği hayallerin kurulmasının ardından bilinçaltı tarafından o yerlerin gezilme durumu oluşur. Bedenin dolaşmaya başlamasıyla birlikte istenilen zaman diliminde telkinlerle seyahatin sonlandırılması söz konusudur.

Astral Seyahat Teknikleri

Astral seyahat yaşayan veya yaşatan kişilerin ifade ettiklerinden hareketle birtakım teknikler bilinir. Astral seyahat özelinde en çok kullanılanı ise nefes tekniğidir. Çok hızlı olmamakla birlikte devamlı olarak düzenli gerçekleşecek nefes alışverişiyle kişinin odaklanması elde edilir. Bu sayede konsantrasyon ve inançla seyahat durumu daha kolay olur. Seyahat öncesinde ise mutlaka kasların daha rahat hale getirilmesi ve vücudun bırakılabilmesi için gevşeme tekniğine ihtiyaç vardır. Sonrasında ise hayallerin kurulabilmesi ve farklı dünyaların zihinde yaratılması için imgeleme tekniğinden yararlanılır. Böylelikle üç astral seyahat tekniğiyle ruhi bir geziye çıkılabileceği ifade edilir. Çoğu zaman sorulan astral seyahat tehlikeli midir sorusunun yanıtı değişebilmektedir. Bu seyahate katıldığını iddia edenler için herhangi bir tehlike ya da risk durumu yoktur. Eğlenceli ve ilginç gelmesinden ötürü tercih edenlerin sayısı da her geçen gün artmaya devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Astral Seyahat Nedir? Nasıl Yapılır?

0