Telekinezi Nedir? Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar?

Telekinezi Nedir?

Bilimsel olmasının yanı sıra, aynı zamanda gizemli bir eylem olan telekinezi nedir sorusu son zamanlarda sıklıkla duyulmaktadır. Telekinezi gerçek mi? Geliştirilir mi? gibi soruları sürekli alıyoruz. Bu yazımızda medeniyet tarihi kadar eski olmasına karşın son yıllarda popüler olan telekineziyi araştırdık. Telekineziyi, tanımını vererek başlayalım. Telekinezi kısaca düşünce gücünün hayata geçirilmesiyle nesnelerin hareket ettirilmesidir diyebiliriz.

Uygulayıcı kişi ile nesneler arasında fiziksel bir yakınlaşma olmaksızın yapılırken istenildiği şekillerde de nesnelerin hareket etmesi sağlanmaktadır. Yunanca bir kelime olduğu da bilinen Telekinezi, iki farklı anlamın birleşmesinden ortaya çıkmaktadır. Dil bağlamında bakacak olursa “Tele” uzak anlamındadır. “Kinesis” ise “hareket” olarak tanımlanabilir. Uzaktan hareket ettirme, etme olarak açıklanan bir mana özelinde anlamlandırılabilir.

Önerilen Yazı: Telepati Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Yapılır?

Telekinezi – Bilim İlişkisi

Yapılan türlü araştırmalar sonucunda telekinezi işleminin bilimle açıklaması söz konusu olmamaktadır. Çünkü hiçbir bağlantı kurulmadan böyle bir olayın gerçekleşmesi bilimsel metotlarca kabul edilmemektedir. Buna karşın uygulanabilir olan telekinezi işleminde kişinin doğuştan gelen yeteneklerinin önemli olduğu belirtilmektedir. Ancak birtakım çalışmalarla bu yeteneğin kişi tarafından keşfedilmesi ve sonrasında geliştirilmesi de mühimdir. Bilimsel anlamda baktığımızda ise paranormal bir olay olarak kabul edilen telekinezi hakkında 2006 yılında yapılan küçük bir kanıtlanabilir çalışma dışında bir geçerlilik hali hazırda yoktur.

Telekinezi Nasıl Yapılır?

İşlemde beyin en önemli unsurdur. Beyin özelinde tüm gücün toplanılmasıyla telekinezi yapıldığı belirtilmektedir. Ancak bilimsel dayanaktan yoksun olduğu için farklı kişilerdeki anlatımlar arasında farklarda bulunmaktadır. Buna karşın temelde beynin rol oynadığını söylemek yanlış olmayacaktır. Beyin tarafından nesnelerin algılanması, nesnelerin kontrolü dalgalarla sağlanmaktadır. Bu işlemde de beyin dalgalarının şartlanma durumu oluşturulmaktadır. Kişinin yetenek sahibi olmasıyla paralel olarak uygulanabilirliği artmaktadır.

Önerilen Yazı: Kriptoloji Nedir? Ne İşe Yarar?

Beynin enerji potansiyelinin araştırılması sonucunda kişinin çakra kanallarının açıkladığı da belirleyici olmaktadır. Devamlı olarak kişinin çakra kanallarını açık tutması istenmektedir. Çakra kanalları tabiri ise beyne iletilen mesajların algılandığı enerji kanalları olarak ifade edilmektedir. Ruhen yapılan hazırlık süreci sonrasında istenilen duruma şartlanılarak telekinezi yapılmaktadır. Telekinezi nasıl yapılır sorusu nefes hareketleriyle başlamaktadır. Kişinin ruhen rahatlayabilmesi için beden enerjisini birleştirmesi gerekir. Sonrasında herhangi bir nesnenin hareketi de odaklanmayla mümkün olmaktadır. Trans halde olunması gerekirken bilinçaltı durumlarla da ilişkili ve bağlantılı olunmaktadır.

Telekinezi Özellikleri

Kişinin telekinezi yapması ve bu alanda gelişmesi isteğe bağlıdır. Beden yapısının bilinmesi, enerji kanalları hakkında fikir sahibi olunması ve inançlı bir şekilde uygulamaların yapılmasıyla telekinezi alanında gelişme kaydedildiği de ifade edilmektedir. Farklı tekniklere sahip olan telekinezi işlemlerinde dünyadan arınma, bilinçaltı istekleri, enerji kanallarının açık olması ve trans durumu söz konusudur. Telekinezi özellikleri olumsuz durumların ortaya çıkmasına olanak tanımazken yıkıcı etkilere sahip ruhsal sorunlarla da herhangi bir ilişkisi yoktur. Kişinin sahip olduğu yetenekleri ön plana çıkarmasını da sağlayan inanca bağlı uygulanan trans durumunda birçok gerçekçi etki görülebilir. Buna rağmen akıl yoluyla yapılan unsurların açıklanabilmesi mümkün olmazken bilimsel gerçekliklerle çerçevesinden bakıldığında da ruhsal durumların açıklaması yapılamamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Telekinezi Nedir? Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar?

0