Telepati Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Yapılır?

Telepati Nedir?

Bilindiği gibi insanların iletişim kurabilmesi için gerekli beş duyu organı bulunmaktadır. Çevre veya topluluklar arasındaki türlü iletişimin binlerce yıl boyunca sağlanmasında kullanılan beş duyu organlarından bağımsız bir şekilde düşünce temelinde ortaya çıkan his bağlantılı sinyallerin alınması telepati olarak açıklanmaktadır. Düşüncenin ortaya çıkmasının sonrasında telepati gerçekleşirken hislerin radyo sinyalleri benzeri olarak yayılmasıyla meydana gelir.

Herhangi bir kişiyle telepatik yolla iletişime geçilebilmesi için konuşma, görme veya duyma ihtiyacı bulunmamaktadır. Bundan dolayı yakınlarda olan kişilerle telepati kurulabileceği gibi ruhsal anlamda çok uzaklardaki kişilerle de kurulabildiği ifade edilir. Son yıllarda çokça rastlanılan telepati nedir sorusunun iyi bir şekilde algılanması için öncelikli olarak insan kavramının bilinmesi gerekir.

Önerilen Yazı » Zeki İnsanların Beyin Yapısının Daha Farklı Olduğu Tespit Edildi!

İnsan her ne kadar madde bölümünü içerse de “ruh” olarak tanımlanan bir manevi unsurdan da oluşmaktadır. Ruhsal yolla kurulan iletişim olarak açıklanan telepati aynı zamanda algının kavramlaştırılmış son hali olarak da tanımlanabilir. Madde bağlantıları var olan unsurların telepati kurulabilmesinde hiçbir dahli olmadığı gibi engelleyebilmeleri de söz konusu değildir. Bundan dolayı tam bağımsız bir şekilde gerçekleştiği belirtilmektedir.

Telepati Türleri Nelerdir?

Yetenek kaynağına göre telepati türleri doğuştan gelebileceği gibi aynı zamanda sonradan da ortaya çıkabilir. Bununla birlikte iki farklı çeşidi var olmaktadır. Bir tanesi yapay telepati ki bilinçli bir şekilde elde edilir. Doğal telepati ise zamansız bir şekilde ortaya çıkarken bilinçsiz olarak tanımlanır. Hedeflenmiş olan kişiye doğru mesajların gönderilmesi için telepati yolunun kullanılmasıyla yapay telepati oluşturulmaktadır.

Önerilen Yazı » Holografi Nedir? Nasıl Çalışır?

Bilinçli bir şekilde iletilmek istenen mesaj yönlendirilmektedir. Bu şekilde mesajın kişiye özel bir yapı almasını sağlanırken farklı kişiler tarafından algılanması veya çözülebilmesi de olanak dışı bırakılmaktadır. Örneklenmesi gerekirse şifreli bir şekilde mesajların iletilmesi olarak da anlaşılabilir. Mesajların gönderiminde herhangi bir sorun ortaya çıkmazken kontrolsüz olması halinde mesajların kişiye iletilmesinde problemler oluşabilir.

İnsanda her zaman var olmuş ve var olmaya devam edecek ruhsal durumlara bağlı olarak gerçekleşen doğal telepatiler ise tam anlamıyla bilinçsiz olarak açıklanır. İnsanın hiçbir hazırlık yapmasına gerek olmadan ortaya çıkarken kişinin iradesinin mesajları etkilemesi de söz konusu olmamaktadır. Hiçbir müdahale olmaksızın ruhsal ve bedensel unsurlarının ortaya çıkardığı mesajlarla bütünlük korunmaya çalışılmaktadır.

Bilinçsiz bir şekilde ortaya çıkma durumu olduğu için mesajların iletildiği kişilerin önemi büyüktür. Çeşitli araştırmalarla görülmektedir ki doğal telepati özellikleri bulunan kişiler arasında çok yakın bağlar bulunmaktadır. Genellikle anne ile çocuklar arasında ortaya çıkan doğal telepati örnekleri görülürken sevgi gücü yüksek aile bireyleri arasında da görülebilme ihtimali çok daha yüksek olmaktadır.

Telepati Nasıl Yapılır?

Ani bir şekilde ciddi bir kaza geçiren kişinin annesinin aynı anda mutsuz duruma düşmesi veya canının sıkılması gibi bir durum doğal telepatiyle açıklanmaktadır. Bununla birlikte zorlu bir süreçten geçiren kişinin eşi tarafından rüyada görülmesi de yine doğal telepati örneği olmaktadır.

Telepati Özellikleri

Doğuştan gelen birtakım özelliklerden dolayı telepati özellikleri kişide olabilmektedir. Çok daha farklı ruhsal mekanizmaya sahip olunmasıyla sıklıkla telepatik durumlarla karşılaşılmaktadır. Bununla birlikte sonradan kazanılan telepati yeteneği gerçeği de vardır. Bilgiyle birlikte uygulamaların yapılmasıyla kazanılan tecrübe sonrasında çok daha yüksek telepatik ilişki sahibi olunabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Telepati Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Yapılır?

0