Yolcu Taşıyabilen Drone: EHang 184

Yolcu Taşıyabilen Drone: EHang 184

En yakın arkadaşını ve helikopter eğitmenini, uçuş kazasında kaybeden EHang’in CEO’su Huazhi, yenilikçi ve güvenliğin son derece önemsendiği bir ürün tasarlamaya karar verir. Yapılan bir çok test ve prototipten sonra ürünü oluşturan firma Ocak ayında Tüketici Elektroniği Fuarında sunmuştur. 

Federal Havacılık Kurumu’ndan (FAA) gerekli izinleri alan EHang 184 şimdi Nevada Enstitüsüne bağlı Otonom Sistemler (NIAS) işbirliğiyle test uçuşlarına başlıyor. Testlerde insan kullanılıp, kullanılmayacağı ise kesin değil. Otopilot sisteme sahip olan hava aracında yolcular gitmek istedikleri yeri Google Maps üzerinden belirliyor.

Ehang-184-Drone-GCN-680x380

EHang’in engellerden kaçınmasını sağlayacak sensörlerle donatılmış durumda olsa da, uçuş sırasında yolcunun müdahale gibi bir özelliği bulunmuyor. Bu da güvenlikle alakalı bir takım soruları akla getiriyor. CNN’e yapılan açıklamada yetkililer aracın otomatik acil iniş programına sahip olacağını ve gerektiğinde yerden müdahalade bulunulabileceğini söylemişti. Gelecek zamanlarda havada görebileceğimiz ürünün satış fiyatının ise 200-300 bin dolar olması bekleniyor.

Araç Özellikleri:

Net Ağırlık: 200 kg
Max Güç Çıkışı: 106 kw (8 motor)
Havada Kalma Süresi: 23 dk
Yük Kapasitesi: 100 kg
Ortalama Uçuş Hızı: 100km/saat
Uçuş Yüksekliği: < 500 m

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yolcu Taşıyabilen Drone: EHang 184

0