Bermuda Şeytan Üçgeni Nedir? Nerededir? Sırrı Nedir?

Oldukça gizemli bir yönü olduğuna yıllar boyu inanılan bermuda şeytan üçgeni, hikayeler başta olmak üzere çeşitli eserlerde kendisine yer bulmuş ve efsane olmayı başarmış bir bölgedir. Coğrafi olarak ifade etmek gerekirse Atlantik Okyanusu içerisinde yer almaktadır. Üçgenin bir ucu Miami sahilleri, diğer ucu Porto Riko ve üst bölümü Bermuda Adası’dır. 

Bu bölge üzerinden geçen uçak, gemi ya da jetlerin kaybolduğu efsanesinden dolayı olağanüstü bir gücün olduğuna hep inanıldı. Bundan dolayı çok uzun yıllar uzak durulan bir yer olmasının yanı sıra, popüler olma durumu da kaçınılmazdı. Hemen herkes tarafından bilinen bir terim olarak da ifade edilen bermuda şeytan üçgeni ise son yıllarda yapılan teknolojik çalışmalarla etkisini büyük oranda kaybetti. Çünkü görülmektedir ki aslında herhangi bir olağan dışı durum söz konusu değildir. Her türlü açıklama bilimsel olarak da yapılabildi.

Önerilen Yazı » Silikon Vadisi Nedir? Nasıl Gidilir? Neler Yapılıyor?

Bermuda Şeytan Üçgeni Nerede?

500.000 mil karelik alanın kaplandığı bölgeyi ifade eden Bermuda Şeytan Üçgeni, ifade ettiğimiz gibi Amerika’nın güneydoğu sahillerinde yer almaktadır. Miami bir köşesi olarak diğer iki köşesi Porto Riko ve Bermuda Adası’dır. Konumuyla ilgili belki de en önemli husus ise Gulf Stream sıcak su etkisinin varlığını olabilecek olmasıdır. Bununla birlikte Miami gibi önemli bir kentin kıyılarında hâkim olması da çok daha popüler olabilmesini beraberinde getirmektedir.

Özellikle filmlerde dahi etkisinin hissedildiği bir doğal olay olarak tanımlanan ya da cezalandırıcı bir yer olarak ifade edilen bölgenin sahip olabileceği güçte çeşitli şekillerde kullanılmaktadır. Yapılan çalışmalarla ortaya konan verilere bakıldığında 100 yıllık bir süreç içinde binlerce gemi batmış, yüzlerce uçak bu bölge üzerindeyken düşmüştü. Peki, Bermuda Şeytan Üçgeni sırrı nedir?

Önerilen Yazı » Telepati Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Yapılır?

Bermuda Şeytan Üçgeni Sırrı

Kilometrelerce kullanım özelliğine sahip olan özel robotların su altında yaptığı incelemeler sonucunda gizemin sebebi ise çözüldü. Bermuda şeytan üçgeni özelliği sadece doğal gaz kaynaklarıyla açıklandı. Buna göre bermuda şeytan üçgeni olarak tarif edilen bölgede güçlü doğal gaz kaynakları bulunmaktadır. Yeryüzüne doğru fışkırmayla birlikte un benzeri katı bir madde ortaya çıkar.

Sıcak su kaynağı olarak bilinen Gulf Stream etkisiyle birlikte katı durumda olan ve Hidrat olarak tanımlanan kütle yüzeye doğru harekete başlar. Bu durumla birlikte suyun sahip olduğu yoğunluğun azalmasıyla kaldırma kuvveti de yetersiz hale gelir. Böylelikle aşağıya doğru bir sirkülasyon başlar. Yeterli düzeyde kaldırma kuvveti olmadığı için gemi ve araçların aşağıya çöker. Jet motorları da gerekli oksijenin alınmamasından dolayı irtifa kaybetmeye bu bölgede başlar.

Önerilen Yazı » Bigelow Uzay Şirketi: Uzaylılar Aramızda!

Hali hazırda bilimsel çalışmaların devam edegeldiği bölge özelinde birçok farklı senaryo ve düşünce varlığını devam ettirmektedir. Buna karşın birçok açıdan değerlendirildiğinde bilimsel çalışmaların bir sonuç sunduğu da görülmektedir. Bundan dolayı manevi durumlarla ilgili açıklamalar yapılması pek geçerli olmazken uzun zaman inanılan batıl inançların etkisinin de kaybolup kaybolmayacağı ise ilerleyen yıllarda ortaya çıkacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bermuda Şeytan Üçgeni Nedir? Nerededir? Sırrı Nedir?

0